Vega

Lena
22 lipca 2021
Rokfor
30 czerwca 2021

VEGA – wilczka kieszonkowa, nie mająca jeszcze roku, wesoła i radosna panienka. Nasze dziecko waży 16 kg i raczej większa nie będzie. Pocieszne i słodkie, ale do ideału to jej daleko. Braki w wychowaniu nadrabia, ale nie zmienimy jej w parę tygodni,więc nowy dom musi mieć świadomość pracy z dziewczynką.

– uczy się czystości,
-uczy się utrzymania ogonka w jednym miejscu więcej niż sekundę,
– uczy się zostawania samej i idzie jej to opornie
– uczy się nie ściągania kanapek ze stołu lub blatu, zapewne cały obiad zostawiony bez kontroli pochłonie w sekundę,
– uczy się panować nad emocjami
– uczy się nie mamleć i dziamgać posłań, kanapy, dywanów.

Jednym słowem dziecko uczy się życia z człowiekiem od zera. Vega jest w typie… hmm Vegi, z husky na pewno ma focha i obrażanie i tendencje do głuchnięcia na otwartej przestrzeni. Zostawanie w domu będzie do wypracowania bez wątpienia. Do kennelu podchodzi z rezerwą i pozostawiona w nim sama stawia na nogi nie tylko sąsiadów w bramie, ale i całym bloku. Vega odnajdzie się w mieszkaniu i w domu z ogrodem. Tendencji do skakania z balkonu brak, więc jest szansa, że i płotu nie przeskoczy. Jest gadająca i potrafi wykłócać sie o wszystko, więc jeśli ktoś uwielbia ciszę, to Vega nie jest dla niego.

Jest problem z jazdą w samochodzie. Stres i wymiotuje.

Zamieszka z innymi psami, ale porozmawiajcie ze swoim pupilem, bo Vega nie ma oporów do zamęczenia rezydenta sobie znaną tylko mocno uciążliwą zabawą. Jak Wasz pies nie jest przebojowy to Vega wlezie mu na głowę i tam zostanie. Vega jest zaszczepiona, odrobaczona i ma chip. Sterylizacja z racji wieku zostanie wykonana w Domu Stałym. Na nowy dom czeka w Gdańsku w domu fundacji.